Scroll to top

Prasopes

Už si počul o tomto záhadnom druhu predátora?

Je ti to povedomé, ale nevieš presne čo to je?

Hovoril ti niekto, že máš na pleci prasopsa? To nie je veľmi dobré znamenie.

Prasopes je imaginárne zvieratko, ktoré krmíme a vytvárame mu dobrý pocit. On naopak vytvára svojmu majiteľovi pohodlie a nečinnosť.

Ako to myslím?

Je to jednoduché. Predstav si, že ti niekto z tvojich známych povie: ”Poď si zajtra ráno o 6:00h zabehať.” Ty možno povieš, že ideš aby si nevyzeral hneď zle, ale pravdupovediac sa ti vôbec nechce. Kamarat ti ešte večer napíše SMS: “Teším sa na zajtra. Som rád, že si sa prekonal”.
Ráno ti zazvoní budík a zrazu zmena! Niečo ti potichu hovorí: “Nechoď! Pospi si ešte, veď on sa nebude hnevať, vypni ten budík.” – A ty toho Prasopsa vypočuješ.

O pár dní neskôr

Hľadáš si prácu a zavolajú ti ohľadom pracovného pohovoru. Všetko odsúhlasíš a dohodneš si stretnutie. V deň pohovoru ti ale zvoní budík a opakuje sa podobná scéna. Prasopes šepká: “Ostaň doma, nájdeš si inú prácu, je veľmi skoro.”
A ty tohto Prasopsa opäť vypočuješ.

Existuje milión situácií s podobným koncom. Preto som sa rozhodol ľudom s Prasopsom pomôcť. Viacerým klientom som už s týmto nepríjemným zvieratkom pomohol. Ak chceš aj ty prestať načúvať jeho šepkanie a isť si neúnavne za svojimi cieľmi, budem rád ak sa mi ozveš a spolu túto prekážku prekočíme.